Loading...

Dzień Musztardy (Polska)

W każdą pierwszą sobotę sierpnia przypada Światowy Dzień Musztardy. Pomysłodawcą tego święta jest The National Mustard Museum, Początkowo święto obejmowało tylko Stany Zjednoczone – National Mustard Day.  Goście odwiedzający Muzeum mogli wziąć udział w różnorodnych zabawach, oczywiście numerem jeden była degustacja musztardy i potraw z nią nierozłącznych. Mam na myśli hot doga. Święto zyskało wielu zwolenników i bardzo szybko wymknęło się poza granice kraju. Tak więc mamy ŚWIATOWY DZIEŃ MUSZTARDY. Cieszmy się z tego i świętujmy!

Musztarda, jedna z najbardziej popularnych przypraw, której głównym składnikiem są całe, rozgniecione lub zmielone ziarna gorczycy. Musztarda przygotowywana jest z połączenia tychże nasion z octem, solą, cukrem, przypraw ziołowych i korzennych.

Musztarda jest wspaniałym dodatkiem do ciepłych i zimnych mięs, wędlin i kiełbas. Dzięki musztardzie mięso staje się bardziej kruche. Kiełbasa lub karczek z grilla najlepiej smakuje z dodatkiem musztardy. Befsztyk tatarski, popularna potrawa przygotowana z mielonego mięsa wołowego z dodatkiem jaj i przypraw, często doprawiana jest musztardą, sosem Worcestershire i Maggi. Musztarda sprawdza się jako dodatek do sosów, dipów, dressingów i majonezów. Jeśli do popularnego sosu winegret, sporządzonego na bazie oliwy i soku z cytryny, dodamy musztardę, otrzymamy sos bardziej wytrawny, idealny jako dodatek do sałaty, surówek i sałatek.

W dniu dzisiejszym przygotowujemy posiłek nie zapominając o głównym bohaterze MUSZTARDZIE.

Artykuł pochodzi ze strony: kalendarzkulinarny.wordpress.com