Loading...

National Mustard Day (USA) – Narodowy Dzień Musztardy w Stanach Zjednoczonych

Narodowy Dzień Musztardy w Stanach Zjednoczonych  obchodzony jest w każdą pierwszą sobotę sierpnia. Pomysłodawcą tego projektu jest The National Mustard Museum. Założone przez Barry’ego Levensona w 1992 r.  muzeum znajduje się w Middleton w stanie Wisconsin. W muzeum można obejrzeć m.in.  6000 różnych rodzajów musztard z ponad 70 krajów i kolekcję musztardowych pojemników. Dla podniebienia czeka zwiedzających degustacja musztardy. Muzeum otwarte jest siedem dni w tygodniu i jest bezpłatne.

Używana w wielu kuchniach musztarda pochodzi z nasion gorczycy. Nasiona gorczycy mogą być gotowane w całości, pokruszone lub mielone. Połączone z innymi dodatkami, nadają musztardzie różną konsystencję, kolor i smak. Świat ma do zaoferowania tysiące musztard o różnych smakach i odmianach, ale w Narodowym Dniu Musztardy w Stanach Zjednoczonych jako numer jeden przychodzi mi na myśl musztarda o fajnej nazwie Grey Poupon.

zdjęcie: Wikipedia

Grey Popon to marka musztardy pełnoziarnistej i musztardy Dijon, która pochodzi z Dijon (Francja).

Musztarda Gray Popon stała się popularna w Stanach Zjednoczonych pod koniec lat 70. i 80. XX wieku.

Podobnie jak inne musztardy Dijon, Grey Poupon zawiera niewielką ilość białego wina. Wersja amerykańska jest wytwarzana z nasion gorczycy brązowej uprawianej w Kanadzie.

Musztarda ta wywołuje u mnie uśmiech od ucha do ucha, odpowiedź dlaczego wyjaśnię wkrótce.

zdjęcie: Wikipedia

Inne znane musztardy USA to: 

French’s Classic Yellow Mustard; Yellow Mustard New York-Deli Style Honey – Firmy Heinz; Kelly’s Gourmet Stone Ground Mustard; Bertman’s Original Ballpark Mustard Indians; Plochman’s Classic Yellow Mustard; Gulden’s Spicy Brown Mustard; Kosciusko Coarse Grained Mustard; Beaver Chinese Mustard; Mustard Girl American Deli; Plochman’s The Works Mustard.

To oczywiście kropla w morzu musztard. Ameryka jest krajem, który zjada najwięcej musztardy na świecie, przy czym najczęściej używana jest żółta musztarda, którą nota bene najczęściej używa się do hot dogów.

Powróćmy do amerykańskiego święta musztardy. Hot dogi, hamburgery, steki… bez musztardy można zjeść, ale poco odbierać sobie dodatkowe przyjemności. Dla wszystkich miłośników musztardy, dzisiaj jest ten dzień, by posmarować wszystko co jesz musztardą.

Aby uczcić ten dzień, użyj swojej ulubionej musztardy do wzbogacenia posiłków począwszy od śniadania, przez obiad, aż do kolacji. Nie zapomnij o deserze, mogą to być lody. Miłej zabawy!

Artykuł pochodzi ze strony: kalendarzkulinarny.wordpress.com